Słyszałem historię o dwóch kolegach, którzy po latach spotkali się na kawie. Zaczęli opowiadać, jak zmieniło się ich życie przez lata. Piotr jest całkiem zamożnym właścicielem kilku firm, Tomek prowadzi firmę budowlaną z różnym skutkiem finansowym. Ostatnio nawet zaczął się kredytować, ponieważ ma problemy z przepływem gotówki. Ponieważ w młodzieńczych latach Tomek doradził Piotrowi jak żyć, ten miał u niego dług wdzięczności, który postanowił spłacić.
Zaproponował, by Tomek zbudował mu dom jego marzeń. Ustalili zakres prac i cenę, po czym firma Tomka wzięła się do działania. Ponieważ Piotr obdarzył swojego kolegę pełnym zaufaniem, nie sprawdzał jak idzie budowa. Tomek natomiast zauważył miejsce do dodatkowych oszczędności – a to na cemencie, a to na innych materiałach, które i tak miały zostać przykryte przy wykańczaniu. Zbudował dom z tanich materiałów, z zamiarem wystawienia wyższej wyceny.
Kiedy dom był gotów, Piotr przyjechał na odbiór z butelką szampana w ręce. Jednak nie wszedł do środka, butelkę otworzył przed wejściem, nalał dwa kieliszki i wyjaśnił Tomkowi, dlaczego chciał, by ten zbudował mu dom: powiedział o długu wdzięczności i po kilku łykach szampana zaakceptował fakturę za wykonane prace i podarował Tomkowi ten dom w prezencie. Okazało się, że Tomek wybudował dom dla samego siebie.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie (22-23.05.2021)

Znajdź czas na najważniejszą rozmowę w życiu – rozmowę z samym sobą. To w Tobie są odpowiedzi na kluczowe pytania, które sobie stawiasz i dylematy, które przeżywasz.Czy chcesz i potrafisz usłyszeć swój wewnętrzny głos?

Czy droga, którą biegniesz jest naprawdę Twoja? Czy Twoje życie ma sens, którego zawsze pragnąłeś? Może czas się zatrzymać i wsłuchać w siebie, stanąć ze sobą twarzą w twarz?

Jeśli jesteś na to gotowy razem z nami zadaj sobie te najtrudniejsze pytania, znajdź na nie autentyczne odpowiedzi i skieruj swoje życie na właściwie tory.

I jak? Jesteś gotowy?

Serdecznie zapraszam,