Wydaje się, że zbyt często rozwiązania naszych problemów szukamy na zewnątrz. Kupujemy poradniki, jeździmy na szkolenia, słuchamy innych z nadzieją, że wskażą nam drogę. A tymczasem to my dla siebie jesteśmy najlepszym kompasem, który wskazuje kierunek drogi zwanej życiem.
Niestety jego wskazania są często zniekształcane przez wiele zmiennych: środowisko, z którego pochodzimy, kontekst, w którym funkcjonujemy, czy tzw. „dobre chęci” osób bliskich. Wszystkie te czynniki powodują, że nie możemy do końca ufać jego wskazaniom.
Gdybyśmy nie szukali większej motywacji i energii do działania, tylko pozwolili sobie na komfort ciszy, chwilę zatrzymania i refleksji, nasz głos wewnętrzny znalazłby przestrzeń, by wybrzmieć i wskazać naszą osobistą północ. Ten głos, który od zawsze był z nami, tworząc nasze najgłębsze pragnienia i tęsknoty, a który często jest zagłuszany.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Relacje ze Śmiechem w Warszawie (06-07.03.2020)

Jak budować konsensus zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Dwudniowe warsztaty prowadzone przez Andrzeja Śmiecha, to lekcja komunikacji na głębszym poziomie, szczególnie cenna w relacjach partnerskich rodzinnych i przyjacielskich.

Serdecznie zapraszam,