Widziałem ostatnio genialny obrazek. Stoi gość na mównicy przed tłumem i pyta:
Kto chce zmian? – Wszyscy podnoszą ręce.
Pod spodem drugi obrazek. Ten sam gość, ten sam kontekst, tylko inne pytanie:
Kto chce się zmienić? – Wszyscy rozglądają się po sobie i nikt nie podniósł ręki.

Często w pracy indywidualnej spotykam się z pytaniem, co zrobić, żeby oni się zmienili? Oni się nie zmienią, dopóki ty się nie zmienisz. Na nich masz mniejszy wpływ niż na siebie.

Dlatego jeżeli chcesz widzieć zmianę w innych, zacznij od siebie. Jeżeli chcesz, żeby byli dla Ciebie dobrzy, Ty bądź dobry dla nich. Jeżeli chcesz, by Ciebie szanowali, Ty ich szanuj. Jeżeli wytrwasz, oni się zmienią.

Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w innych.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie 15-16 października 2022 r.

To co w życiu osiągamy, jakie tworzymy relacje – w domu, czy w pracy, jest efektem sposobu w jaki porozumiewamy się z innymi ludźmi. I choć zdolność komunikacji posiada każdy z nas, to właśnie umiejętność bycia w kontakcie, ze sobą i innymi oraz porozumiewania się, są źródłem prawdziwego spełnienia i więzi jaką tworzymy z innymi.

Jak więc budować porozumienie zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Będzie to seria doświadczeń, uzupełnionych komentarzem merytorycznym, odsłaniających mechanizmy rządzące naszym życiem prywatnym, społecznym i zawodowym.

Dowiedz się więcej na Relacjach ze Śmiechem.

Serdecznie zapraszam,