Generał Dwight D. Eisenhower, kiedy przygotowywał strategię ataku aliantów na Niemcy, w trakcie spotkania z generałami, którzy narzekali na braki w wyszkoleniu, wyposażeniu oraz sposobach, jak wykrzesać motywację wśród żołnierzy, wyciągnął sznurek i położył go na stole. Cała uwaga uczestników spotkania skupiła się na tym sznurku, a generał zaczął. „Panowie, wojsko jest jak ten sznurek. Jeśli będziecie starali się go popchnąć, zwinie się i skłębi. I tak jak ten sznurek, musicie pociągnąć wojsko za sobą. Tak przewodzicie innym”.
Swoim zachowaniem i postawą pokazujesz całemu światu kim jesteś, wtedy nikt nie ma wątpliwości. A wszystkie zasługi, honory i nagrody są jedynie następstwem – „produktem ubocznym” – Twoich działań.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie (22-23.05.2021)

Znajdź czas na najważniejszą rozmowę w życiu – rozmowę z samym sobą. To w Tobie są odpowiedzi na kluczowe pytania, które sobie stawiasz i dylematy, które przeżywasz.Czy chcesz i potrafisz usłyszeć swój wewnętrzny głos?

Czy droga, którą biegniesz jest naprawdę Twoja? Czy Twoje życie ma sens, którego zawsze pragnąłeś? Może czas się zatrzymać i wsłuchać w siebie, stanąć ze sobą twarzą w twarz?

Jeśli jesteś na to gotowy razem z nami zadaj sobie te najtrudniejsze pytania, znajdź na nie autentyczne odpowiedzi i skieruj swoje życie na właściwie tory.

I jak? Jesteś gotowy?

Serdecznie zapraszam,