Generał Dwight D. Eisenhower, kiedy przygotowywał strategię ataku aliantów na Niemcy, w trakcie spotkania z generałami, którzy narzekali na braki w wyszkoleniu, wyposażeniu oraz sposobach, jak wykrzesać motywację wśród żołnierzy, wyciągnął sznurek i położył go na stole. Cała uwaga uczestników spotkania skupiła się na tym sznurku, a generał zaczął. „Panowie, wojsko jest jak ten sznurek. Jeśli będziecie starali się go popchnąć, zwinie się i skłębi. I tak jak ten sznurek, musicie pociągnąć wojsko za sobą. Tak przewodzicie innym”.
Swoim zachowaniem i postawą pokazujesz całemu światu kim jesteś, wtedy nikt nie ma wątpliwości. A wszystkie zasługi, honory i nagrody są jedynie następstwem – „produktem ubocznym” – Twoich działań.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Relacje ze Śmiechem w Warszawie (06-07.03.2020)

Jak budować konsensus zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Dwudniowe warsztaty prowadzone przez Andrzeja Śmiecha, to lekcja komunikacji na głębszym poziomie, szczególnie cenna w relacjach partnerskich rodzinnych i przyjacielskich.

Serdecznie zapraszam,