Ile razy łapiesz się na tym, że coś wiedziałeś, a mimo to tego nie zrobiłeś. Lub wręcz odwrotnie, pomimo wiedzy o konsekwencjach robiłeś to, czego nie należało zrobić?
Świat, który tworzymy wokół siebie jest bezpośrednią konsekwencją naszych decyzji i czynów, a nie naszej wiedzy.
W jaki sposób ktoś bliski ma się dowiedzieć czego tak naprawdę pragniesz, jeśli mu nie powiesz? Domyśli się? Wątpię – to zdarza się raczej rzadko. Jeżeli natomiast wypowiesz swoje życzenie, jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś je spełni.
Podobnie, ze zmianą w Twoim życiu. Jeżeli jej oczekujesz od życia lub innych, sam stań się zmianą, którą chcesz w nich widzieć. Dopiero wtedy zobaczysz efekty w otaczającym Cię świecie. Prawo siewu i zbioru działa zawsze – zbierasz wielokrotny plon, tego, co siejesz.
I tu pamiętaj: po pierwsze – aby zebrać, najpierw musisz zasiać; po drugie – uważaj na ziarna, które siejesz – bo każde wydaje plon.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie (22-23.05.2021)

Znajdź czas na najważniejszą rozmowę w życiu – rozmowę z samym sobą. To w Tobie są odpowiedzi na kluczowe pytania, które sobie stawiasz i dylematy, które przeżywasz.Czy chcesz i potrafisz usłyszeć swój wewnętrzny głos?

Czy droga, którą biegniesz jest naprawdę Twoja? Czy Twoje życie ma sens, którego zawsze pragnąłeś? Może czas się zatrzymać i wsłuchać w siebie, stanąć ze sobą twarzą w twarz?

Jeśli jesteś na to gotowy razem z nami zadaj sobie te najtrudniejsze pytania, znajdź na nie autentyczne odpowiedzi i skieruj swoje życie na właściwie tory.

I jak? Jesteś gotowy?

Serdecznie zapraszam,