Ile razy łapiesz się na tym, że coś wiedziałeś, a mimo to tego nie zrobiłeś. Lub wręcz odwrotnie, pomimo wiedzy o konsekwencjach robiłeś to, czego nie należało zrobić?
Świat, który tworzymy wokół siebie jest bezpośrednią konsekwencją naszych decyzji i czynów, a nie naszej wiedzy.
W jaki sposób ktoś bliski ma się dowiedzieć czego tak naprawdę pragniesz, jeśli mu nie powiesz? Domyśli się? Wątpię – to zdarza się raczej rzadko. Jeżeli natomiast wypowiesz swoje życzenie, jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś je spełni.
Podobnie, ze zmianą w Twoim życiu. Jeżeli jej oczekujesz od życia lub innych, sam stań się zmianą, którą chcesz w nich widzieć. Dopiero wtedy zobaczysz efekty w otaczającym Cię świecie. Prawo siewu i zbioru działa zawsze – zbierasz wielokrotny plon, tego, co siejesz.
I tu pamiętaj: po pierwsze – aby zebrać, najpierw musisz zasiać; po drugie – uważaj na ziarna, które siejesz – bo każde wydaje plon.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Relacje ze Śmiechem w Warszawie (06-07.03.2020)

Jak budować konsensus zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Dwudniowe warsztaty prowadzone przez Andrzeja Śmiecha, to lekcja komunikacji na głębszym poziomie, szczególnie cenna w relacjach partnerskich rodzinnych i przyjacielskich.

Serdecznie zapraszam,