Ależ trudno jest zrezygnować z tego, czego pragniemy na rzecz tego, czego potrzebujemy.

Niestety, czasem ulegając lękowi lub przyjemności wybieramy drogę zawijania, a nie rozwijania i lądujemy na rondzie życia.
Czasem zamiast uciekać od trudnych doświadczeń trzeba przez nie przejść. Nazywamy to lekcjami życia, które nas transformują byśmy byli przygotwani do kolejnych etapów drogi.
Aby się z niego wyrwać trzeba skręcić w tę drogę rzadziej uczęszczaną, którą jeszcze nigdy nie jechaliśmy, a która zaprowadzi nas w miejsca nowe, nieznane często trudne. Odkryjemy w nich istotę swojego JA i to ona pomoże nam w przyszłości wybierać rzeczy gwarantujące spełnienie, a nie krótkotrwałą satysfakcję.
Mając takiego przewodnika, wystarczy się dostroić, wsłuchać i zaufać temu głosowi, który pojawia się w ciszy, gdy jesteśmy w sytuacji beż wyjścia (tak nam się przynajmniej wtedy wydaje). Tak wybrany kierunek gwarantuje całkowicie nowe doświadczenia, smakowanie życia wszystkimi zmysłami oraz sytość i obfitość życia.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie 15-16 października 2022 r.

To co w życiu osiągamy, jakie tworzymy relacje – w domu, czy w pracy, jest efektem sposobu w jaki porozumiewamy się z innymi ludźmi. I choć zdolność komunikacji posiada każdy z nas, to właśnie umiejętność bycia w kontakcie, ze sobą i innymi oraz porozumiewania się, są źródłem prawdziwego spełnienia i więzi jaką tworzymy z innymi.

Jak więc budować porozumienie zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Będzie to seria doświadczeń, uzupełnionych komentarzem merytorycznym, odsłaniających mechanizmy rządzące naszym życiem prywatnym, społecznym i zawodowym.

Dowiedz się więcej na Relacjach ze Śmiechem.

Serdecznie zapraszam,