Tak, jak zdrowe ziarno nie wyda plonu w lichej glebie, tak i my nie rozwiniemy w pełni swojego potencjału w toksycznym środowisku. Ludzie potrafią zarażać swoją niechęcią swoim, pesymizmem, swoim brakiem wiary i chęci do działania. Jesteśmy jak to zdrowe ziarno pośród chwastów, które zabierają nam potrzebne składniki do rozwoju. Ktoś mógłby rzec, że środowiska się nie wybiera, że nie mamy wpływu na to gdzie się urodzimy i wychowamy. Zgoda, jednak w pewnym momencie możemy już wybrać, gdzie wzrastamy. To my decydujemy w jakim środowisku pozostaniemy.
Dlatego rozejrzyj się dookoła i spójrz na owoce życia osób, które Cię otaczają. Jeżeli są soczyste i smaczne pozostań tam, jeżeli wątłe i liche, zastanów czy warto tam być dłużej.
Zmiana będzie bolesna, ale po latach zobaczysz, że była tego warta.
Znajdź miejsce miejsce, w którym otrzymasz z jednej strony wsparcie, a z drugiej wysokie standardy życia, pracy i działania.
Pamiętaj, że każde wartościowe życie ma swoją cenę. Powstaje tylko pytanie, czy jesteś gotów tę cenę zapłacić?
Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie 15-16 października 2022 r.

To co w życiu osiągamy, jakie tworzymy relacje – w domu, czy w pracy, jest efektem sposobu w jaki porozumiewamy się z innymi ludźmi. I choć zdolność komunikacji posiada każdy z nas, to właśnie umiejętność bycia w kontakcie, ze sobą i innymi oraz porozumiewania się, są źródłem prawdziwego spełnienia i więzi jaką tworzymy z innymi.

Jak więc budować porozumienie zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Będzie to seria doświadczeń, uzupełnionych komentarzem merytorycznym, odsłaniających mechanizmy rządzące naszym życiem prywatnym, społecznym i zawodowym.

Dowiedz się więcej na Relacjach ze Śmiechem.

Serdecznie zapraszam,