Czy ostatnio powiedziałeś coś, czego żałowałeś? Słowa odzwierciedlają, co dzieje się wewnątrz Twojego umysłu, zarówno świadomego, jak i podświadomego. Cokolwiek funkcjonuje w pamięci „twardego dysku” w umyśle, pojawi się na monitorze mowy.
Dobra wiadomość jest taka, że jeżeli coś zostało zapisane to można to edytować – z wymazywaniem różnie bywa. Edytować, czyli nadawać temu inne znaczenie. A jak wiadomo, za nadanym znaczeniem pojawiają się adekwatne emocje.
Jak zmieniać znaczenie? Najczęściej przez zadawanie innych pytań, niż dotychczas. Zamiast pytać siebie:
· Dlaczego właśnie mnie się to przytrafia?
· Dlaczego znowu trafiam na złych ludzi?
· Kto jest temu winien?

Spróbuj spytać siebie:
· W jakim celu dostaję to doświadczenie od życia?
· Na co mam wpływ i co z tym mogę zrobić?
· Czego dzięki temu się uczę?
· Co zmienię i do czego nie wrócę?

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie (22-23.05.2021)

Znajdź czas na najważniejszą rozmowę w życiu – rozmowę z samym sobą. To w Tobie są odpowiedzi na kluczowe pytania, które sobie stawiasz i dylematy, które przeżywasz.Czy chcesz i potrafisz usłyszeć swój wewnętrzny głos?

Czy droga, którą biegniesz jest naprawdę Twoja? Czy Twoje życie ma sens, którego zawsze pragnąłeś? Może czas się zatrzymać i wsłuchać w siebie, stanąć ze sobą twarzą w twarz?

Jeśli jesteś na to gotowy razem z nami zadaj sobie te najtrudniejsze pytania, znajdź na nie autentyczne odpowiedzi i skieruj swoje życie na właściwie tory.

I jak? Jesteś gotowy?

Serdecznie zapraszam,