Jak w dzisiejszych czasach najszybciej podwyższyć sobie status społeczny?
Poprzez modę, samochód i inne zewnętrzne atrybuty. Jeżeli czerpiesz siłę z marki przy ubraniu, przynależności do organizacji, czy wpływowej pozycji, nadanej władzy lub innych symboli i pułapek pozycji społecznej – uważaj, czy przypadkiem nie kompensujesz w ten sposób uczucia wewnętrznej pustki i braku prawdziwego sensu w życiu.
Wszystkie te atrybuty powinny być produktem ubocznym wartościowego życia, a nie celem w samym sobie. Ponieważ stając się nim budują naszą zależność od nich, wzmacniając wewnętrzną słabość.
A po pewnym czasie, gdy przyjdzie nam się z nimi pożegnać, a czasem tak się zdarza, będziemy zmuszeni do spojrzenia sobie prosto w oczy i stawienia sobie czoła.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Relacje ze Śmiechem w Warszawie (06-07.03.2020)

Jak budować konsensus zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Dwudniowe warsztaty prowadzone przez Andrzeja Śmiecha, to lekcja komunikacji na głębszym poziomie, szczególnie cenna w relacjach partnerskich rodzinnych i przyjacielskich.

Serdecznie zapraszam,