Jest taka historia o orle, który szybując po niebie zobaczył na ziemi niewiarygodne zjawisko – wielkiego ptaka, który biegał jak ssak. Zafascynowany tym zjawiskiem, postanowił go poznać i tak zaprzyjaźnił się ze strusiem. Każdego dnia widywali się i spędzali ze sobą coraz więcej czasu. Jednak kiedy orzeł chciał podzielić się ze strusiem bogactwem swych przeżyć i pokazać jemu piękno świata z lotu, wysoko w powietrzu, ten nie potrafił wzbić się w górę. Podobnie struś, bardzo chciał by orzeł nauczył się biegać i doświadczył pędu wolności na ziemi, jednak ten pomimo ogromnych wysiłków, nie potrafił się rozpędzić.
Oba ptaki, tak wspaniałe w swojej istocie, nie potrafiły zaspokoić najgłębszych pragnień względem siebie. Oczywiście mogły zrezygnować ze swojej natury i wieść wspólne życie, ale wtedy żadne z nich nie byłoby w pełni szczęśliwe i spełnione – bo ani struś nie wzleci, ani orzeł nie pobiegnie.
Kiedy zdały sobie z tego sprawę, postanowiły rozstać się, bo tylko wtedy mogły w pełni zrealizować swój sens, do którego zostały stworzone.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie (22-23.05.2021)

Znajdź czas na najważniejszą rozmowę w życiu – rozmowę z samym sobą. To w Tobie są odpowiedzi na kluczowe pytania, które sobie stawiasz i dylematy, które przeżywasz.Czy chcesz i potrafisz usłyszeć swój wewnętrzny głos?

Czy droga, którą biegniesz jest naprawdę Twoja? Czy Twoje życie ma sens, którego zawsze pragnąłeś? Może czas się zatrzymać i wsłuchać w siebie, stanąć ze sobą twarzą w twarz?

Jeśli jesteś na to gotowy razem z nami zadaj sobie te najtrudniejsze pytania, znajdź na nie autentyczne odpowiedzi i skieruj swoje życie na właściwie tory.

I jak? Jesteś gotowy?

Serdecznie zapraszam,