Jest taka historia o orle, który szybując po niebie zobaczył na ziemi niewiarygodne zjawisko – wielkiego ptaka, który biegał jak ssak. Zafascynowany tym zjawiskiem, postanowił go poznać i tak zaprzyjaźnił się ze strusiem. Każdego dnia widywali się i spędzali ze sobą coraz więcej czasu. Jednak kiedy orzeł chciał podzielić się ze strusiem bogactwem swych przeżyć i pokazać jemu piękno świata z lotu, wysoko w powietrzu, ten nie potrafił wzbić się w górę. Podobnie struś, bardzo chciał by orzeł nauczył się biegać i doświadczył pędu wolności na ziemi, jednak ten pomimo ogromnych wysiłków, nie potrafił się rozpędzić.
Oba ptaki, tak wspaniałe w swojej istocie, nie potrafiły zaspokoić najgłębszych pragnień względem siebie. Oczywiście mogły zrezygnować ze swojej natury i wieść wspólne życie, ale wtedy żadne z nich nie byłoby w pełni szczęśliwe i spełnione – bo ani struś nie wzleci, ani orzeł nie pobiegnie.
Kiedy zdały sobie z tego sprawę, postanowiły rozstać się, bo tylko wtedy mogły w pełni zrealizować swój sens, do którego zostały stworzone.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Relacje ze Śmiechem w Warszawie (06-07.03.2020)

Jak budować konsensus zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Dwudniowe warsztaty prowadzone przez Andrzeja Śmiecha, to lekcja komunikacji na głębszym poziomie, szczególnie cenna w relacjach partnerskich rodzinnych i przyjacielskich.

Serdecznie zapraszam,