Jest taka historia o orle, który szybując po niebie zobaczył na ziemi niewiarygodne zjawisko – wielkiego ptaka, który biegał jak ssak. Zafascynowany tym zjawiskiem, postanowił go poznać i tak zaprzyjaźnił się ze strusiem. Każdego dnia widywali się i spędzali ze sobą coraz więcej czasu. Jednak kiedy orzeł chciał podzielić się ze strusiem bogactwem swych przeżyć i pokazać jemu piękno świata z lotu, wysoko w powietrzu, ten nie potrafił wzbić się w górę. Podobnie struś, bardzo chciał by orzeł nauczył się biegać i doświadczył pędu wolności na ziemi, jednak ten pomimo ogromnych wysiłków, nie potrafił się rozpędzić.
Oba ptaki, tak wspaniałe w swojej istocie, nie potrafiły zaspokoić najgłębszych pragnień względem siebie. Oczywiście mogły zrezygnować ze swojej natury i wieść wspólne życie, ale wtedy żadne z nich nie byłoby w pełni szczęśliwe i spełnione – bo ani struś nie wzleci, ani orzeł nie pobiegnie.
Kiedy zdały sobie z tego sprawę, postanowiły rozstać się, bo tylko wtedy mogły w pełni zrealizować swój sens, do którego zostały stworzone.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Relacje ze Śmiechem w Warszawie (08-09.06.2019)

Relacje, które tworzysz to wypadkowa Ciebie i Twoich wyborów. Wchodząc w nową, zabierasz siebie ze sobą. Dlatego związki, w których funkcjonujesz są odzwierciedleniem Ciebie, Twoich myśli i wartości, którymi kierujesz się w życiu.
Być może JEST TERAZ dobry czas, by poznać strategie świadomego, rozumnego i celowego kształtowania swoich relacji.
Właściwy moment, by

Serdecznie zapraszam,