Są w nas niezaspokojone pragnienia, które mogą być źródłem napędu lub frustracji. Zauważyłem, że w pewny momencie życia, strefa komfortu wypracowana przez lata staje się osobistym więzieniem, z którego obserwujemy świat. Jesteśmy w stanie poświęcić swoje marzenia i tęsknoty, by realizować program szarej codzienności. Wyuczona bezradność staje się głównym sterem statku naszego życia.
To co było dobre na chwilę, stało się naszym portem, z którego nie potrafimy wypłynąć. A przecież życia doświadcza się na pełnym morzu, kiedy fale zakrywają nam horyzont, a my poznajemy wtedy naszą prawdziwą siłę. Czas by wyrwać się z iluzji i żyć naprawdę, bo w konfrontacji z fantazją, rzeczywistość ma tendencję zwyciężać.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie 15-16 października 2022 r.

To co w życiu osiągamy, jakie tworzymy relacje – w domu, czy w pracy, jest efektem sposobu w jaki porozumiewamy się z innymi ludźmi. I choć zdolność komunikacji posiada każdy z nas, to właśnie umiejętność bycia w kontakcie, ze sobą i innymi oraz porozumiewania się, są źródłem prawdziwego spełnienia i więzi jaką tworzymy z innymi.

Jak więc budować porozumienie zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Będzie to seria doświadczeń, uzupełnionych komentarzem merytorycznym, odsłaniających mechanizmy rządzące naszym życiem prywatnym, społecznym i zawodowym.

Dowiedz się więcej na Relacjach ze Śmiechem.

Serdecznie zapraszam,