Nie jesteś odpowiedzialna za to, by uszczęśliwiać innych. Nie możesz brać na siebie tego ciężaru. Każdy z nas jest twórcą stanów emocjonalnych, których doświadcza. Skoro jest twórcą, to może je zmieniać i na nie wpływać. Praca nie jest łatwa, lecz na pewno warta włożonego wysiłku.
Niektórzy ludzie w Twoim otoczeniu wcale nie chcą być szczęśliwi, nie chcą twojej rady, jak wyjść z sytuacji, w której się znajdują (nierzadko od miesięcy, lub lat). Oni nie chcą rozwiązania. Oni chcą twojej uwagi, chcą zainteresowania, by tak naprawdę czuć się ważni, mieć nad tobą kontrolę i często zrobią wszystko by to osiągnąć.
Pamiętaj by nie być wycieraczką dla czyichś stóp. Pamiętaj, że masz swoje życie, swoje cele i marzenia, swój osobisty kierunek, który daje Ci spełnienie. Nie pozwalaj innym ściągać Cię z twojej drogi, bo tylko Ty możesz ją przejść, a czasu jest naprawdę niewiele.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie 15-16 października 2022 r.

To co w życiu osiągamy, jakie tworzymy relacje – w domu, czy w pracy, jest efektem sposobu w jaki porozumiewamy się z innymi ludźmi. I choć zdolność komunikacji posiada każdy z nas, to właśnie umiejętność bycia w kontakcie, ze sobą i innymi oraz porozumiewania się, są źródłem prawdziwego spełnienia i więzi jaką tworzymy z innymi.

Jak więc budować porozumienie zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Będzie to seria doświadczeń, uzupełnionych komentarzem merytorycznym, odsłaniających mechanizmy rządzące naszym życiem prywatnym, społecznym i zawodowym.

Dowiedz się więcej na Relacjach ze Śmiechem.

Serdecznie zapraszam,