Rozmawiałem ostatnio w pracy ze znajomą, która organizuje rodzinny wyjazd wakacyjny. Tradycja ta, kontynuowana od wielu lat, pozwala na zebranie wszystkich osób w jednym miejscu, co w dzisiejszych zaganianych czasach jest nie do przecenienia. Wspólny tydzień nad morzem, przy wzajemnych posiłkach, rozmowie i zabawie. Obraz, jak z bajki. A rzeczywistość pisze swoje scenariusze. Już na etapie organizacji okazało się, że wcześniej ustalony termin nie wszystkim pasuje, miejsce też nie do końca właściwe, a przy decydowaniu, kto z kim jedzie i w jakiej konfiguracji nie można było dojść do porozumienia. Gdyby nie jedna osoba, która przypomniała wszystkim w jakim celu organizują ten wyjazd, prawdopodobnie tradycja skończyłaby się w tym roku. Często obserwuję, jak codzienność powoli zakrywa nam oczy na to, co istotne. Dobrze jeżeli mamy przy sobie kogoś, kto nam te oczy na nowo otwiera.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Relacje ze Śmiechem w Warszawie (06-07.03.2020)

Jak budować konsensus zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Dwudniowe warsztaty prowadzone przez Andrzeja Śmiecha, to lekcja komunikacji na głębszym poziomie, szczególnie cenna w relacjach partnerskich rodzinnych i przyjacielskich.

Serdecznie zapraszam,