Rozmawiałem ostatnio w pracy ze znajomą, która organizuje rodzinny wyjazd wakacyjny. Tradycja ta, kontynuowana od wielu lat, pozwala na zebranie wszystkich osób w jednym miejscu, co w dzisiejszych zaganianych czasach jest nie do przecenienia. Wspólny tydzień nad morzem, przy wzajemnych posiłkach, rozmowie i zabawie. Obraz, jak z bajki. A rzeczywistość pisze swoje scenariusze. Już na etapie organizacji okazało się, że wcześniej ustalony termin nie wszystkim pasuje, miejsce też nie do końca właściwe, a przy decydowaniu, kto z kim jedzie i w jakiej konfiguracji nie można było dojść do porozumienia. Gdyby nie jedna osoba, która przypomniała wszystkim w jakim celu organizują ten wyjazd, prawdopodobnie tradycja skończyłaby się w tym roku. Często obserwuję, jak codzienność powoli zakrywa nam oczy na to, co istotne. Dobrze jeżeli mamy przy sobie kogoś, kto nam te oczy na nowo otwiera.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie (22-23.05.2021)

Znajdź czas na najważniejszą rozmowę w życiu – rozmowę z samym sobą. To w Tobie są odpowiedzi na kluczowe pytania, które sobie stawiasz i dylematy, które przeżywasz.Czy chcesz i potrafisz usłyszeć swój wewnętrzny głos?

Czy droga, którą biegniesz jest naprawdę Twoja? Czy Twoje życie ma sens, którego zawsze pragnąłeś? Może czas się zatrzymać i wsłuchać w siebie, stanąć ze sobą twarzą w twarz?

Jeśli jesteś na to gotowy razem z nami zadaj sobie te najtrudniejsze pytania, znajdź na nie autentyczne odpowiedzi i skieruj swoje życie na właściwie tory.

I jak? Jesteś gotowy?

Serdecznie zapraszam,