Każde ludzkie istnienie przychodzi na ten świat jako ssak – człowiekiem dopiero się staje.
To, co determinuje nasze człowieczeństwo, to wybory, których dokonujemy świadomie. To umiejętność regulowania swoich popędów, zachcianek i emocji. To zdolność do decyzji szlachetnych, pięknych i wzniosłych, a nie tych zdeterminowanych fizjologią.
To działanie zgodnie z zestawem wartości i zasad które nas budują, a nie niszczą, które pozwalają stworzyć długotrwałe relacje, pokonać ego i być bliżej prawdy.
Jakim człowiekiem będziesz dzisiaj?
Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie 15-16 października 2022 r.

To co w życiu osiągamy, jakie tworzymy relacje – w domu, czy w pracy, jest efektem sposobu w jaki porozumiewamy się z innymi ludźmi. I choć zdolność komunikacji posiada każdy z nas, to właśnie umiejętność bycia w kontakcie, ze sobą i innymi oraz porozumiewania się, są źródłem prawdziwego spełnienia i więzi jaką tworzymy z innymi.

Jak więc budować porozumienie zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Będzie to seria doświadczeń, uzupełnionych komentarzem merytorycznym, odsłaniających mechanizmy rządzące naszym życiem prywatnym, społecznym i zawodowym.

Dowiedz się więcej na Relacjach ze Śmiechem.

Serdecznie zapraszam,