Przed rokiem 1954 naukowcy i lekarze byli przekonani, że człowiek nie jest w stanie przebiec dystansu jednej mili (ok. 1,500 m) w czasie poniżej czterech minut. Była to wiedza ogólnie dostępna dla wszystkich trenerów i zawodników trenujących wówczas lekką atletykę. Podobno, twierdzenie to zostało poparte wieloma testami i badaniami, z których wynikało, że organizm nie jest w stanie wytrzymać takiego obciążenia i człowiek padnie martwy, próbując pobić ten wynik.
Wygląda na to, że Sir Roger Gilbert Banister (ur. 23/03/1929) nie do końca ufał lekarzom i naukowcom.
6 maja 1954 r. na torze biegowym w Oxford przebiegł ten dystans w czasie 3 min 59.4 sekund, a jego rekord przetrwał tylko 46 dni i został poprawiony przez kolejnego zawodnika.
Zastanawiam się, ile przekonań wg których żyjemy, a które nas ograniczają, przejęliśmy od kogoś bez weryfikacji, nie przetestowaliśmy empirycznie, a dzisiaj konsumujemy ich konsekwencje.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Relacje ze Śmiechem w Warszawie (18-19.05.2019)

Relacje, które tworzysz to wypadkowa Ciebie i Twoich wyborów. Wchodząc w nową, zabierasz siebie ze sobą. Dlatego związki, w których funkcjonujesz są odzwierciedleniem Ciebie, Twoich myśli i wartości, którymi kierujesz się w życiu.
Być może JEST TERAZ dobry czas, by poznać strategie świadomego, rozumnego i celowego kształtowania swoich relacji.
Właściwy moment, by

Serdecznie zapraszam,