Przed rokiem 1954 naukowcy i lekarze byli przekonani, że człowiek nie jest w stanie przebiec dystansu jednej mili (ok. 1,500 m) w czasie poniżej czterech minut. Była to wiedza ogólnie dostępna dla wszystkich trenerów i zawodników trenujących wówczas lekką atletykę. Podobno, twierdzenie to zostało poparte wieloma testami i badaniami, z których wynikało, że organizm nie jest w stanie wytrzymać takiego obciążenia i człowiek padnie martwy, próbując pobić ten wynik.
Wygląda na to, że Sir Roger Gilbert Banister (ur. 23/03/1929) nie do końca ufał lekarzom i naukowcom.
6 maja 1954 r. na torze biegowym w Oxford przebiegł ten dystans w czasie 3 min 59.4 sekund, a jego rekord przetrwał tylko 46 dni i został poprawiony przez kolejnego zawodnika.
Zastanawiam się, ile przekonań wg których żyjemy, a które nas ograniczają, przejęliśmy od kogoś bez weryfikacji, nie przetestowaliśmy empirycznie, a dzisiaj konsumujemy ich konsekwencje.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie (22-23.05.2021)

Znajdź czas na najważniejszą rozmowę w życiu – rozmowę z samym sobą. To w Tobie są odpowiedzi na kluczowe pytania, które sobie stawiasz i dylematy, które przeżywasz.Czy chcesz i potrafisz usłyszeć swój wewnętrzny głos?

Czy droga, którą biegniesz jest naprawdę Twoja? Czy Twoje życie ma sens, którego zawsze pragnąłeś? Może czas się zatrzymać i wsłuchać w siebie, stanąć ze sobą twarzą w twarz?

Jeśli jesteś na to gotowy razem z nami zadaj sobie te najtrudniejsze pytania, znajdź na nie autentyczne odpowiedzi i skieruj swoje życie na właściwie tory.

I jak? Jesteś gotowy?

Serdecznie zapraszam,