Jednym w większych dramatów życiowych jest tkwienie w relacjach, które się skończyły. Najtrudniej jest amputować to, co już umarło.

Brak umiejętności oceny czy relacje, w których jesteśmy są tylko na jakiś czas, czy na całe życie może prowadzić do poważnych problemów życiowych.
Im jestem starszy, tym częściej zauważam, że wiele relacji w życiu dostajemy w jakimś konkretnym celu. Zwykle po to, by dowiedzieć się czegoś o sobie, o innych, o świecie i życiu. Gdy ten potencjał rozwojowy się wyczerpie, odbierzemy już swoją edukację, warto wyciągnąć wnioski i iść dalej nie wchodząc po raz kolejny w podobne. Ich rezultat zwykle jest do przewidzenia, choć często lubimy okłamywać siebie, że tym razem będzie inaczej. Pamiętaj: jeżeli złamiesz rękę w trzech miejscach – nie wracaj w te miejsca ?
Są też relacje, które dostajemy na całe życie. Możemy nie widzieć się przez lata, a gdy się spotykamy energia między nami jest taka, jak byśmy rozstali się wczoraj.
Tragedia wielu osób polega na tym, że tkwią całe życie w relacjach tymczasowych i zbyt krótko w relacjach na całe życie.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie 15-16 października 2022 r.

To co w życiu osiągamy, jakie tworzymy relacje – w domu, czy w pracy, jest efektem sposobu w jaki porozumiewamy się z innymi ludźmi. I choć zdolność komunikacji posiada każdy z nas, to właśnie umiejętność bycia w kontakcie, ze sobą i innymi oraz porozumiewania się, są źródłem prawdziwego spełnienia i więzi jaką tworzymy z innymi.

Jak więc budować porozumienie zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Będzie to seria doświadczeń, uzupełnionych komentarzem merytorycznym, odsłaniających mechanizmy rządzące naszym życiem prywatnym, społecznym i zawodowym.

Dowiedz się więcej na Relacjach ze Śmiechem.

Serdecznie zapraszam,