Hodża Nasreddin był mędrcem, który krążył po okolicy i udzielał ludziom odpowiedzi na trudne życiowe pytania.
Pewnego razu znalazł się na rynku w mieście, na którym dwóch kupców kłóciło się zawzięcie i ze względu na brak porozumienia gotowali się do rękoczynu, a tłum gapiów przypatrywał się zdarzeniu. Wtem ktoś z obserwatorów zauważył Hodżę i krzyknął: – Jest tutaj mędrzec. Niech on rozsądzi, kto ma rację. Hodża wysłuchał jednego kupca pokiwał głową i przyznał, że skoro jest tak, jak mówi to musi mieć rację. W tym momencie drugi kupiec zaczął nalegać, by ten wysłuchał historii z jego perspektywy. Hodża cierpliwie wysłuchał i zgodził się, że jeżeli tak było, to na pewno właśnie on ma rację. Wtem ktoś z tłumu roztropnie zauważył: – Ależ drogi mułło, nie może tak być, że jeden ma rację i drugi ma rację.
Na co Nasreddin zamyślił się, po chwili uśmiechnął i powiedział. – Wiesz, co? Ty też masz rację.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie (22-23.05.2021)

Znajdź czas na najważniejszą rozmowę w życiu – rozmowę z samym sobą. To w Tobie są odpowiedzi na kluczowe pytania, które sobie stawiasz i dylematy, które przeżywasz.Czy chcesz i potrafisz usłyszeć swój wewnętrzny głos?

Czy droga, którą biegniesz jest naprawdę Twoja? Czy Twoje życie ma sens, którego zawsze pragnąłeś? Może czas się zatrzymać i wsłuchać w siebie, stanąć ze sobą twarzą w twarz?

Jeśli jesteś na to gotowy razem z nami zadaj sobie te najtrudniejsze pytania, znajdź na nie autentyczne odpowiedzi i skieruj swoje życie na właściwie tory.

I jak? Jesteś gotowy?

Serdecznie zapraszam,