Twoje życie ma sens, który przekazujesz dalej. Przez wiele lat żyłem w przekonaniu, że żyję dla siebie i tylko moja perspektywa się liczy. Jednak kiedy urodził się mój pierwszy syn, poczułem w sobie wielką zmianę. Zdałem sobie sprawę, że od tej chwili nie jestem odpowiedzialny tylko za siebie, ale również wobec tego dziecka.
Zrozumiałem, że cokolwiek zasieję w jego sercu, będzie on nosił przez dużą część swojego życia i przekaże to dalej. Że moje czyny będą mówić więcej, niż jakiekolwiek słowa. Zrozumiałem to w chwili, gdy mój znajomy zadał mi pytanie: Czy jesteś takim ojcem, jakiego sam chciałbyś mieć, gdybyś był swoim synem?

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie 15-16 października 2022 r.

To co w życiu osiągamy, jakie tworzymy relacje – w domu, czy w pracy, jest efektem sposobu w jaki porozumiewamy się z innymi ludźmi. I choć zdolność komunikacji posiada każdy z nas, to właśnie umiejętność bycia w kontakcie, ze sobą i innymi oraz porozumiewania się, są źródłem prawdziwego spełnienia i więzi jaką tworzymy z innymi.

Jak więc budować porozumienie zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Będzie to seria doświadczeń, uzupełnionych komentarzem merytorycznym, odsłaniających mechanizmy rządzące naszym życiem prywatnym, społecznym i zawodowym.

Dowiedz się więcej na Relacjach ze Śmiechem.

Serdecznie zapraszam,