Jechałem dzisiaj rano na siłownię i to czego doświadczyłem wymaga posta.
Stanął na światłach obok mnie gość, po 50-tce w VW Golfie TSI i zaczął na mnie nerwowo patrzeć. Pomyślałem sobie, że może coś nie tak z moim samochodem, ale sprawdziłem kontrolki i wszystko było ok. Sytuacja wyjaśniła się po chwili, gdy pojawiło się pomarańczowe światło, gość „ruszył z kopyta” zostawiając mnie w tyle. Niestety na kolejnych światłach, znowu się spotkaliśmy – patrzył na mnie z satysfakcją w oku dodając ciągle gazu.

Pomyślałem sobie: „ale okaz”. Pewne wyścigi, facet w tym wieku, powinien mieć już za sobą. Wprawdzie mówi się, że najtrudniejsze dla mężczyzny jest pierwsze 30 lat jego dzieciństwa, ale ciągnąć ten etap dłużej to już przesada.

Mam przesłanie do cudownych dzieci w średnim wieku z syndromem Piotrusia Pana: Panowie czas dorosnąć, bo nie tylko sobie wyrządzacie krzywdę, ale możecie powodować zagrożenie dla innych.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie 15-16 października 2022 r.

To co w życiu osiągamy, jakie tworzymy relacje – w domu, czy w pracy, jest efektem sposobu w jaki porozumiewamy się z innymi ludźmi. I choć zdolność komunikacji posiada każdy z nas, to właśnie umiejętność bycia w kontakcie, ze sobą i innymi oraz porozumiewania się, są źródłem prawdziwego spełnienia i więzi jaką tworzymy z innymi.

Jak więc budować porozumienie zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Będzie to seria doświadczeń, uzupełnionych komentarzem merytorycznym, odsłaniających mechanizmy rządzące naszym życiem prywatnym, społecznym i zawodowym.

Dowiedz się więcej na Relacjach ze Śmiechem.

Serdecznie zapraszam,