W jakim stopniu Ty kształtujesz atmosferę, a w jakim stopniu to ona kształtuje Ciebie?
Kiedy byłem wczoraj na siłowni, pani w kawiarni zapytała mnie, jak tam święta. Była zaskoczona moją pozytywną odpowiedzią, ponieważ okazało się, że w lany poniedziałek wiele osób przyszło poćwiczyć, gdyż chcieli uciec od tzw. rodzinnej atmosfery.
Co za paradoks – osoby, z którymi powinniśmy być blisko, odsuwamy od siebie. Często zdarza się, że to co jest najbliżej nas, traktujemy jak swoje, niezmienne, stałe i na zawsze. Przestajemy zauważać głębię relacji, a utylitarność staje się fundamentem do jej funkcjonowania. Potem po latach zauważamy, że osoby, dla których gotowi byliśmy zmienić swoje życie, są nam bardzo dalekie.
Jednym z sekretów trwałej i głębokiej relacji jest otwarta komunikacja, która często wymaga odwagi; odwagi by mówić i odwagi by usłyszeć. Pielęgnowana, nie tylko pomaga wspólnie przechodzić przez trudne chwile, ale dzięki nim wzmacnia więź pomiędzy partnerami. Więź, która z każdym doświadczeniem staje się coraz trwalsza i silniejsza.

Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie (04-05.07.2020)

Czym jest dla Ciebie spełnione życie? Czy jest w nim miejsce na szczęśliwy związek, sukcesy w pracy, udaną karierę, a może własny biznes? Według mnie to życie na które masz optymalny wpływ, by móc decydować o jego kształcie i formacie, a nie dopuszczać do sytuacji, w której inni decydują za Ciebie. Życie, w którym to Ty jesteś głównym BOHATEREM, a nie statystą.
Być może JEST TERAZ dobry czas, by poznać strategie świadomego, rozumnego i celowego kształtowania swoich relacji.
Właściwy moment, by:

Serdecznie zapraszam,