W odpowiedzi na poprzedni post, dostaliśmy od Was prywatne wiadomości z prośbą, o rozprawienie się z jeszcze kilkoma mitami.
Oto kilka z nich:
1️⃣ Starszy partner = bardziej dojrzały.
Jest takie powiedzenie, że mądrość przychodzi z wiekiem. Niestety czasem wiek, przychodzi sam. Dojrzałość emocjonalna jest silnie skorelowana z ilością doświadczeń życiowych oraz poziomem auto refleksyjności. Wiek może sprzyjać dojrzałości, lecz nie zawsze jest jej nieodłącznym kompanem. Dlatego warto uważać by nie wpaść w atrakcyjne sidła cudownego dziecka w średnim wieku.
2️⃣ W związku wszystko robi się razem.
W jednej z pierwszych faz związku romantycznego, kateksji, możemy ulegać złudzeniu, że z naszym partnerem stanowimy jedność. Mogą wtedy pojawić się dążenia, by wszystko robić razem. Jednak jak z każdym odurzeniem bywa, kateksja mija, a pozostaje miłość, która wiążę się z wolnością. Wolnością wyboru zajęć, hobby, aktywności i wzajemnym szacunkiem dla różnorodności. Istotne jest, by tego momentu nie nadinterpretowywać z perspektywy swoich lęków i ewentualnych przeszłych doświadczeń.
3️⃣ Jak się sypie to trzeba walczyć.
Kryzysy są naturalnym etapem budowania relacji. Kryzysy albo scalają, albo rozwalają związek. Kryzysy są informacją dla partnerów, że coś się kończy i coś zaczyna. Ważne by podjąć decyzję czy z kryzysu chcemy wyjść razem czy osobno i od tego uzależnić jak długo walczymy.
Podziel się wpisem

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Bariery ze Śmiechem w Warszawie 15-16 października 2022 r.

To co w życiu osiągamy, jakie tworzymy relacje – w domu, czy w pracy, jest efektem sposobu w jaki porozumiewamy się z innymi ludźmi. I choć zdolność komunikacji posiada każdy z nas, to właśnie umiejętność bycia w kontakcie, ze sobą i innymi oraz porozumiewania się, są źródłem prawdziwego spełnienia i więzi jaką tworzymy z innymi.

Jak więc budować porozumienie zamiast iść na kompromis? Jak dbać o jakość kontaktu tak, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań, czy wreszcie pogłębiać więzi i tworzyć pełne zrozumienia relacje?

Będzie to seria doświadczeń, uzupełnionych komentarzem merytorycznym, odsłaniających mechanizmy rządzące naszym życiem prywatnym, społecznym i zawodowym.

Dowiedz się więcej na Relacjach ze Śmiechem.

Serdecznie zapraszam,